שיקים מוגבלים-משרד עורכי דין איתמר סונינו גביית חובות והוצאה לפועל

שיקים מוגבלים

המצב הכלכלי מוביל לא מעט אנשים להגיע לכדי מצב בו הם מבקשים להכריז על עצמם כפושטי רגל ולנסות להגיע למצב שמכונה הסדרי נושים, מצב בו עליהם להגיע להסדר עם האנשים להם הם חייבים כספים, על מנת להימנע ממצב שהם יצטרכו לשלם את כל החוב, כשאין להם אפשרות כלכלית כזו. הסדרי נושים מובילים לפריסה ארוכה של החוב, תוך מימוש הנכסים שבידיהם, כשהנושים מסכימים לוותר על חלק מהחוב, במטרה לקבל לפחות חלק אחר ממנו.

לפני שמגיעים למצב של פשיטת רגל, הרבה מאוד מפושטי הרגל, מגיעים למצב בו חשבון הבנק שלהם מוגבל, זה מצב אליו מגיעים כשיש להם שיקים מוגבלים, כלומר, מצב בו לפחות עשרה שיקים שלהם היו ללא כיסוי במשך שנה. זה סעיף שנמצא בחוק שיקים ללא כיסוי, שמטרתו להגביר את האמון במסירת שיקים. ברגע שישנם שיקים מוגבלים, אז הבנק רשאי להגביל את חשבון הבנק ל-12 חודשים, ואם בעל החשבון מחליט להכריז על פשיטת רגל, הרי שמוטלות מגבלות שונות על החשבון ובכלל על פעילותו הכלכלית. מטרת המגבלות היא שלא ייווצר מצב שהוא ישתמש בכספו או ייקח הלוואות, לפני שיחליט את חובותיו.

כאן המקום להבהיר, אנשים שעומדים בפני פשיטת רגל יש להם מעט מאוד אפשרויות כלכליות, מאחר ועל פי החוק הם צריכים להחזיר את החובות שלהם מצד אחד, ומצד שני עליהם להגיע למצב כלכלי טוב יותר, בשביל שיוכלו לצאת לדרך חדשה. אחד הכלים שעומדים לרשותם בשביל זה הוא הפטר חובות, תהליך שמאפשר לבקש ביטול חובות קיימים בנקודת זמן מסוימת או תשלום מרוכז של חלק מהחובות תוך ביטול על שאר החובות. כך ניתן לצאת לדרך חדשה.

נקודה חשובה לפני סיום, הסדרי נושים הוא תהליך שחייבים לעבור עם איש מקצוע, כלומר עורך דין שמתמחה בתחום. מטרתו היא לעזור לכם להגיע להסדר שיהיה נוח לכם וכן, מן הסתם, לנושים. רק הסדר טוב ובריא, יכול לעזור לכם לצאת מהמצב בו אתם נמצאים ולהיות מסוגלים בעתיד לצאת לדרך חדשה מבחינה כלכלית.

אני מזמין אתכם ליצור איתי קשר ואשמח לעמוד לרשותכם. שמי איתמר סונינו ואני עורך דין שמתמחה בתחום של הסדרי נושים ושיקים מוגבלים. אתם מוזמנים ליצור איתי קשר דרך האתר או בטלפון, אקבע אתכם פגישה תוך זמן קצר וכך נוכל לצאת לדרך חדשה. אני בטוח שאוכל לעמוד לרשותכם בכל עניין ולעזור לכם לצאת מהמצב בו אתם נמצאים.

מוזמנים לקרוא בנוסף: חובות למוסדות

מוזמנים לקרוא בנוסף: טיפול בחובות

דברו איתנו