סיוע לחייבים בהסדרת חוב משרד עורכי דין איתמר סונינו

סיוע לחייבים בהסדרת חוב

למעלה מ-3 מיליון תיקים פתוחים נמצאים כיום בהוצאה לפועל, מדובר על תיקים של אנשים אשר צברו חובות ואינם יכולים להחזיר אותם. לשם כך הנושים שלהם פתחו נגדם תיקים על מנת להקשות עליהם את תפקודם הכלכלי ולגרום להם להחזיר את כספם כמה שיותר מהר.

הרבה מאוד חייבים מוצאים את עצמם פעמים רבות נאלצים להתמודד עם מקרים של מספר תיקים פתוחים, בו זמנית, בהוצאה לפועל. מצב שכזה עלול לגרום להם להיות בסיטואציה לפיה הם צריכים לעבוד מול מספר נושים בו זמנית בצורה לא יעילה ולא נכונה. זו הסיבה שמתקיים הליך של איחוד תיקים הוצאה לפועל.

הרעיון הוא פשוט, במקום שיהיו כמה תיקים פתוחים ונצטרך להתמודד מול כל נושה בנפרד, הרי שמאחדים את כל התיקים לתיק אחד, ואז בית המשפט בהוצאה לפועל קובע כיצד יתקיים ההחזר הכספי לנושים על פי כל התיקים. מדובר בהליך לא מסובך שנעשה בעזרת עורך דין אשר מתמחה בסיוע לחייבים בהסדרת חוב, סיוע אשר כולל בין היתר עבודה מול הוצאה לפועל, מול בית משפט ואם יש צורך גם מול נושים שונים.

איחוד תיקים הוצאה לפועל הוא הליך מוכר שאנשים רבים משתמשים בו ולו מהסיבה, שהם לא יכולים לעמוד בתשלום החובות שלהם לכל הנושים שעומדים מולם. על כן, בתהליך זה הם יכולים למצוא את עצמם עובדים מול קבוצה אחת בתהליך אחד ופשוט.

סיוע לחייבים בהסדרת חוב, הוא לא הליך קל, הרי מצד אחד יש את הלקוח שלנו שהוא אדם אשר נמצא במצוקה כלכלית אשר הרבה פעמים מובילה למצוקות אחרות, כולל מצוקות נפשיות ומשפחתיות, ומצד שני יש את הנושים אשר כל רצונם הוא לקבל את כספם. בשני הצדדים, לרוב, מדובר באנשים ישרים ותמימים, אשר מצב מסוים הוביל אותם לסיטואציה זו שאיננה נעימה לאיש. לכן על עורך דין שמתעסק בתחום לדעת לעבוד מול שני הצדדים בצורה רגישה, לייצג את הלקוח שלו בצורה מקצועית אך גם להכיר בעובדה שבצד השני לא עומדים פושעים או כל מיני אנשים מהסוג השלילי, אלא רק אנשים שמעוניינים לקבל את כספם בחזרה.

מוזמנים לקרוא בנוסף: פתיחת תיק בהוצאה לפועל

מוזמנים לקרוא בנוסף: איחוד תיקים בהוצאה לפועל

דברו איתנו