משרד עורכי דין איתמר סונינו גביית חובות והוצאה לפועל

מתן צו תשלומים

צו תשלומים בהוצאה לפועל הוא צו אשר מטרתו לקבוע את אופי התשלומים שהחייב מחויב לשלם. הצו ניתן על ידי רשם הוצאה לפועל בעת שמגישים בקשה לפתיחת תיק. מתן צו תשלומים הוא למעשה כמין האות לתחילת הפתרון שבין החייב לנושיו.

צו תשלומים בהוצאה לפועל, ניתן בדרך כלל על פי מידת יכולותיו של החייב לשאת בחובותיו השונים. מן הסתם, הצו ניתן לאחר בדיקה מדוקדקת של מצבו הכספי, נכסיו וסך האפשרויות הכלכליות, אשר עומדות בפניו. הבדיקה נעשית על ידי רשם ההוצאה לפועל, ובהתאם לנתונים השונים אשר מוצגים בפניו. הרשם גם יכול להזמין עדים מטעמו של בעל החוב על מנת לוודא את מידת היכולת שלו לעמוד בתשלומי הצו.

בעל חוב אשר אינו יכול לעמוד בצו תשלומים בהוצאה לפועל יכול לפנות אל רשם ההוצאה שמטפל בעניינו, ולבקש ממנו עיכוב בהליך התשלומים או שינוי באופי שלהם. כל עיכוב או שינוי ייעשה רק לאחר שהרשם אכן יראה שמדובר במצב בלתי אפשרי מבחינתו. מתן צו תשלומים היא זכות שעומדת בפני החייב, שכן זו האפשרות שלו ליהנות מתשלום חוב בתנאים נוחים יותר. יש להדגיש שזו אופציה שעומדת בפניו אך עליו לבקש אותה מבעוד מועד ולא לחכות עם זה, אחרת הוא יחויב לבצע את התשלומים באופן מלא.

צו תשלומים להוצאה לפועל הוא פועל יוצא של מצב בו החייב איננו יכול לעמוד בתשלומיו או איננו משלם את חובותיו ועל כן הנושים פונים להוצאה לפועל על מנת שיטפלו בזה. על כן במידה והוא לא יכול לעמוד בתשלום על פי ההוראה שיוצאת מההוצאה לפועל, הרי שהוא מבקש מתן צו תשלומים על מנת שיוכל לעמוד בהם. הצו מחלק את התשלומים בצורה נוחה ופשוטה כך שיהיה ניתן לעמוד בהם בצורה סבירה בלי שהוא ייפגע ובלי שנושים ייאבדו מכספם.

לשם קבלת מתן צו תשלומים רצוי ליצור קשר עם עורך דין אשר מתמחה בהוצאה לפועל ובהסדר חובות. עורך דין שכזה ידע לעבוד עם רשם ההוצאה לפועל ולדאוג לזכויות שלכם.

לשם כך אני רוצה להזמין אתכם ליצור איתי קשר עוד היום, שמי ויטלי קובל ואני עורך דין שמייצג אנשים אשר נאלצים להתמודד עם ההוצאה לפועל. אני אשמח לייצג גם אתכם. אתם מוזמנים לפנות אלי בכל עת, ואני אשמח לייצג גם אתכם. העבודה מול ההוצאה לפועל איננה פשוטה ועל כן אתם לא צריכים לעבור את זה לבדכם.

מוזמנים לקרוא בנוסף: חובות לבנק

מוזמנים לקרוא בנוסף: חקירות יכולת

דברו איתנו