טיפול בהוצאה לפועל-משרד עורכי דין איתמר סונינו גביית חובות והוצאה לפועל

טיפול בהוצאה לפועל

עבור רבים טיפול בהוצאה לפועל יוצר קונוטציות שליליות, ואפילו מאיימות. מדובר בגוף הרשמי של מדינת ישראל לגביית חובות ויש ביכולתו של גוף זה לפעיל מנגנוני לחץ מסוגים שונים. יחד עם זאת, אל לנו לשכוח כי בכל מקרה של חוב ישנם שני צדדים, צד הנושים וצד החייב- מטרתו של גוף כמו הוצאה לפועל הוא לעמוד לצד שני הגורמים כך שהנושים יקבלו את הכסף ומגיע להם ואילו החייב יוכל להפטר מחובותיו ולצאת לדרך חדשה מבחינה כלכלית.

נפתח נגדך תיק בהוצאה לפועל ואתה מרגיש כאילו יש לך סלע על החזה שלוחץ ולוחץ? קשה לך לראות כיצד תוכל לצאת מתוך סבך החובות? אתה רשאי להגיש בקשה לצו תשלומים בהוצאה לפועל, במידה שאינך יכול לשלם את חובך במלואו או בתשלומים שנקבעו לך. בקשה לצו תשלומים הינה בקשה לפריסת החוב לתשלומים חודשיים.

לבקשת צו תשלומים בהוצאה לפועל צריך לצרף הצהרה מנומקת, הנתמכת במסמכים רלוונטיים המעידים על מצבו הכלכלי של החייב ועל יכולתו לשלם את חובותיו. בנוסף יש לצרף כתב ויתור סודיות והסכמה למסירת מידע בדבר נכסים ומקורות הכנסה המצויים בידי כל גורם. טיפול בהוצאה לפועל מעין זה צריך להשעות במקצועיות על ידי עורך דין שיודע כיצד להתנהל מול גוף כמו הוצל”פ. התנהלות נכונה יכולה לחסוך לך זמן, עוגמת נפש ולהביא ואותך מהר יותר להפטר מחובותייך.

כפי שכבר אמרנו, לכל מטבע יש שני צדדים. לעיתים אתה יכול למצוא עצמך בצד השני של המטבע, בעמדה שבה חייבים לך כספים מסיבה זו או אחרת. גביית חובות בהוצאה לפועל היא הליך בירוקראטי מורכב שעשוי לקחת זמן. עליך להוכיח שפנית לחייב בדרכים רגילות להסדרת חובו לפני הפנייה להוצל”פ. בנוסף, כשמדובר בגביית חובות בהוצאה לפועל מאדם מסוים, בדרך כלל ישנם מספר נושים אשר פונים והמערכת צריכה להחליט כיצד לטפל בתיק ולמי מהנושים לתת קדימות

בין אם חייבים לך כסף, ובין אם הנושים רודפים, כל טיפול בהוצאה לפועל הינו הליך בירוקרטי מורכב הדורש טיפול מקצועי על ידי עורך דין בעל ניסיון מוכח בתחום. עו”ד איתמר סונינו עובד מול ההוצאה לפועל ומשרדו מבין 40 משרדי עורכי הדין המחוברים ישירות להוצל”פ. אם אתם זקוקים לטיפול מול ההוצאה לפועל, פנו אליי ואשמח לעמוד לרשותכם.

מוזמנים לקרוא בנוסף: עורך דין הוצל”פ

מוזמנים לקרוא בנוסף: חקירת יכולת בהוצאה לפועל

דברו איתנו