חקירות יכולת - משרד עורכי דין איתמר סונינו גביית חובות והוצאה לפועל

חקירות יכולת

הרעיון של חקירות יכולת הוא, שכל חייב אשר קיבל התראה שעומדת להיות מוטלת עליו מגבלה מסוימת, יכול לטעון שהוא לא יוכל לעמוד בתשלום חובותיו. לשם כך עליו להסכים לחקירות יכולת המבוצעת על ידי רשם ההוצאה לפועל.

בדיקה של חקירות יכולת באה לבחון את מצבו הכספי של החייב, כו כן הוא יזמין עדים אשר מכירים את מצבו הכספי על מנת שיוכלו להעיד האם באמת הוא איננו יכול לעמוד בתשלום חובותיו או שמא הוא מנסה להשתמט מפני החזר שלהם. חשוב להבהיר, שאם בעל החוב לא מתייצב לבדיקה זו ומצד שני לא פרע את החוב, הרי שהמגבלות שהוטלו עליו ייכנסו לתוקף. מדובר במגבלות על חשבון הבנק שלו, על אפשרות יציאה מהארץ ועוד.

חקירות יכולת היא לא דבר בעייתי או ארוך מדי, בסך הכלל בוחנים את חשבונות הבנק של החייב, בודקים את תשלומי המשכורת שלו, אילו נכסים עומדים לרשותו ועוד. כמו כן מראיינים עדים מטעמו שיכולים להעיד האם מדובר באדם בעל יכולת החזר או לא. חקירות יכולת באה לבחון למעשה, האם מדובר באדם שאכן מצבו הכספי קשה או שמא מדובר באדם שמנסה להשתמט מחוב ועל כן יש להטיל עליו מגבלות על מנת שלא תהיה לו ברירה אלא להחזיר אותו.

חשוב לציין שבפני בעלי חוב שיש להם כמה תיקים בהוצאה לפועל, יש גם אפשרות לבצע איחוד תיקים מוגבל באמצעים. כלומר אם מדובר באנשים שיש להם אמצעים מוגבלים וקושי להחזיר את החובות שלהם, אז הם יכולים במקום לעבוד מול כל נושה בנפרד, לאחד את כל התיקים ולהחזיר חובות ביחד. כך החזר החוב לנושים השונים ייקבע באופן מסודר ונוח יותר ובעל החוב יוכל להמשיך בחייו ולנסות לשקם אותם מבחינה כלכלית.

בשביל לבצע חקירות יכולת, מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין שילווה את התהליך ויבחן שאכן החקירה נעשית בצורה נכונה, כמו כן הוא ייצג אותנו מול רשם ההוצאה לפועל והארגון בפרט. ההמלצה היא להיעזר כל הזמן בעורך דין, בשביל שכל הזכויות יישמרו.

לשם כך אני ממליץ לכם לפנות אלי עוד היום ולקבל מידע ועצות כיצד לנהוג מול ההוצאה לפועל וכן הצעת מחיר אטרקטיבית לייצוג במסגרת חקירות יכולת. אני מזמין אתכם להתקשר אלי או לפנות אלי במייל ותוך זמן קצר נקבע פגישה במהלכה נתכנן כיצד לעבוד בסיטואציה בה אתם נמצאים. אין שום סיבה שתעברו אותה לבד.

מוזמנים לקרוא בנוסף: חובות למוסדות

מוזמנים לקרוא בנוסף: טיפול בחובות

 

 

דברו איתנו