חובות למוסדות משרד עורכי דין איתמר סונינו גביית חובות והוצאה לפועל

חובות למוסדות

אחת השאלות שאנחנו נוהגים לשאול את עצמנו, כשאנחנו לוקחים הלוואות או מבצעים פעולות כלכליות שונות ויש לנו חשש שלא נוכל לעמוד בהחזר הכספי, האם משתלם לנו להיות בעלי חוב למוסדות או לגורמים פרטיים.

לכאורה לא אמור להיות הבדל בין השניים, הרי בשני המקרים אנחנו בעלי חוב וניתן לפעול מולנו, אך צריך לומר שבעוד חובות לאנשים פרטיים יכולים להגיע לא פעם למקומות לא נעימים, הרי שחובות למוסדות גם אם בעלי עוצמה גדולה יותר, הרי שלא פעם גם החוק עומד לצידנו ומגן עלינו. אפשרויות ההסדרה של החובות הן רבות יותר מאשר בסיטואציה דומה מול גורמים פרטיים.

בדרך כלל, כשאנחנו בעלי חוב ואין לנו אפשרות להחזיר אותו, אז תהיה פניה לצורך גביית חובות בהוצאה לפועל, במקרה כזה הרשות תיכנס לפעולה, היא תפתח לנו תיק ותתחיל נגדנו בתהליכים, בין היתר היא יכולה להכריז עלינו כפושטי רגל (בהנחה והמוסד ביקש זאת), לעקל את חשבון הבנק שלנו, לממש נכסים ועוד. מצד שני, אנחנו יכולים להגיע להסדר חובות עם המוסד, כך שנוכל להחזיר אותו בהסדר תשלומים מסוים. ייתכן מאוד שההסדר אשר יקבע בינינו יכריז שלא נהיה חייבים לשלם את כל הסכום אלא רק חלקו. כמו כן, אנחנו יכולים להגיש בקשה להפטר מחובות, במידה ואנחנו לא יכולים לשלם את כולו או ששילמנו את חלקו הגדול.

כל אחד מהמצבים הנ”ל, כולל הקשר מול המוסדות השונים להם אנחנו חייבים, לא מתבצע ישירות על ידנו אלא על ידי עורך דין שמתמחה בכל התהליך. עורך דין זה ידע להסדיר חובות למוסדות, להגיש בקשה להפטר מחובות ועוד. כל התהליך יבוצע על ידו בהקדם, כך שנוכל להתחיל בתהליך ההחזר ונוכל לחזור ולעמוד על הרגליים.

חשוב לציין, מדובר בתהליך מאוד לא פשוט, שידרוש מאיתנו ויתורים גדולים בעיקר בכל מה שקשור לסגנון החיים שלנו. מצד שני, מדובר על תהליך הכרחי שאנחנו לא יכולים להימנע ממנו, ויכול להחזיר אותנו אל המסלול, כך שנצליח לפתוח דף חדש.

אנחנו מזמינים אתכם ליצור קשר וליהנות משירות של משרד עורכי דין מוביל בתחום, משרדו של עו”ד איתמר סונינו. אנחנו מתמחים בפעילות מול מוסדות וכן מול ההוצאה לפועל. אנחנו נעבוד בשבילכם ונגיע להסדרים ההכרחיים, כך שתוכלו לחזור ולעמוד על הרגליים. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר דרך האתר או בטלפון ותוך זמן קצר נתחיל לעבוד איתכם.

מוזמנים לקרוא בנוסף: חובות לבנק

מוזמנים לקרוא בנוסף: חקירת יכולת

דברו איתנו