חובות לבנק - משרד עורכי דין איתמר סונינו גביית חובות והוצאה לפועל

חובות לבנק

אף אחד לא רוצה להיות חייב, אך אם אין לנו ברירה, למי עדיף להיות חייבים, לבנק, לאנשים פרטיים, לגופים חוץ בנקאיים? הסברה אומרת שאם אנחנו חייבים עדיף שזה יהיה לבנק. אומנם זה לא נעים, אומנם זה מגביל אותנו מאוד מבחינה כלכלית, הרי חובות לבנק עלולים ליצור סיטואציה של הגבלות בחשבון וחוסר יכולת להתנהל בצורה שוטפת, אך מצד שני, זה עדיף על פני חובות לאנשים פרטיים או לגופים אשר יכולים לתבוע אותנו ללא רחמים ולהגיש נגדנו עיקולים כאלה ואחרים.

 

חובות לבנק יכולים להיווצר כתוצאה מאי החזר הלוואה, מינוס בחשבון כתוצאה ממשיכות יתר, אי תשלום משכנתא ועוד. החוזה שלנו עם הבנק, במקרים רבים הוא מאוד ברור. לכן אנחנו גם ננסה כמה שיותר להישמר מפני כניסה למצב של חובות לבנק, מצד שני, הבנק לא יכול לעשות לנו משהו שלא מוגדר בחוזה ובחוק.

 

אם אנחנו חייבים כסף לבנק, הוא יהפוך אותנו למה שנקרא חייב מוגבל, כלומר בעלי חשבון שלא יכולים להתנהל בצורה רגילה, אלא יהיו מגבלות על החשבון שלנו. בצורה כזו אנחנו לא נוכל להוציא עוד כסף, ולהכניס את עצמנו לחוב גדול יותר, מה עוד שגם לא נוכל להיכנס לחוב מבלי שנשלם קודם את מה שאנחנו חייבים. במקרה של חובות לבנק כתוצאה מאי תשלום משכנתא נניח, זה יכול להגיע לכדי מצב של מימוש בטחונות וערבויות וכן זה יכול להגיע למצב הרבה פחות נעים, לפיו אנחנו נדרשים להחזיר לבנק את הנכס שברשותנו.

 

צריך לומר, שבמקרים רבים, חייב מוגבל אשר מצליח להסדיר את החשבון שלו, אך חוזר שוב ושוב אל אותו מעגל, ייחשב כבעל חשבון מוגבל למרות שהוא הסדיר את עניינו, מתוך חשש שאם הוא יקבל אפשרות לפעול בצורה רגילה בחשבון הבנק שלו, הוא עלול להיכנס עוד פעם למצב הזה והפעם הוא לא יוכל לצאת ממנו. חייב מוגבל הוא מי שלא יכול למשוך סכומי כסף מסוימים, לא יכול להשתמש בכרטיס אשראי או צ’קים, לקחת הלוואות ועוד.

 

אם אתם רוצים לדעת עוד על התמודדות עם חובות לבנקים מהצד המשפטי, אתם מוזמנים לפנות אלינו, משרדו של עו”ד איתמר סונינו, אשמח לעמוד לרשותכם בכל עת. משרדנו מייצגים לקוחות רבים אשר מתמודדים עם חובות לבנק, ואנחנו עוזרים להם עם כל מה שקשור להשלכות המשפטיות של סיטואציה זו. ניתן ליצור איתנו קשר עוד היום.

מוזמנים לקרוא בנוסף: חייב מוגבל

מוזמנים לקרוא בנוסף: הסדרי נושים

דברו איתנו