הפטר בפשיטת רגל-משרד עורכי דין איתמר סונינו גביית חובות והוצאה לפועל

הפטר בפשיטת רגל

לא מעט אנשים נאלצים להתמודד במהלך חייהם עם מצב של פשיטת רגל. הם מגיעים למצב זה, שלא מרצונם, בעקבות השקעות לא נכונות, תכנון כלכלי לא נכון, בזבוז כספים או מסיבות אחרות. מצב זה מוביל אותם, בין היתר, להתמודד עם ההוצאה לפועל.

אל ההוצאה לפועל פונים בדרך כלל הנושים אשר אינם מצליחים לגבות את החוב מבעלי החוב. במקרה כזה ההוצאה לפועל מבצעת מה שמכונה בדיקת חייב מוגבל באמצעים, בדיקה זו בוחנת מה הן היכולות הכלכליות שלו, אילו נכסים עומדים לרשותו, ואיזה חלק מהחוב וכיצד, הוא יכול לשלם.

בדיקת חייב מוגבל באמצעים יכולה להתבצע על פי בקשת הנושה שמעוניין לדעת מה בדיוק מצבו של החייב, על פי בקשת החייב אשר מעוניין להוכיח שאין ביכולתו לשלם את החוב או על ידי ההוצאה לפועל אשר מבקשת לדעת מה מצבו. במידה ומתברר שאכן מדובר באדם שהוא מוגבל באמצעים, אז יתחיל תהליך שיוביל להסדר עם הנושים.

חייב שהוגדר כבעל אמצעים מוגבלים, יכול בבוא העת גם לבקש במסגרת תהליך פשיטת רגל הפטר מחובות. הרעיון הוא, לאפשר לו להימנע מתשלום חובות, אלא אם מדובר בחובות מסוימים (למשל מזונות). בשביל לקבל הפטר בפשיטת רגל, יש להיות מוכר כמוגבל באמצעים במשך 4 שנים, סך החובות לא יכול לעלות על 800 אלף שקל, אין לחייב נכסים שהוא יכול לממש, לא מתבצע נגדו הליך פשיטת רגל שממתין לדיון משפטי וכן אם הוא עומד בתנאים של ההוצאה לפועל.

הרעיון של הפטר בפשיטת רגל הוא לאפשר לאנשים שיש להם חובות כבדים לפתוח בדרך חדשה. במידה וזה לא יתאפשר, הם יצטרכו לממש את החובות שלהם כל העת, ולעולם לא יוכלו להתחיל בדרך כלכלית חדשה נקייה מחובות. יש לציין שהרבה פעמים גם הנושים מוכנים לקבל מצב כזה, במידה ובעל החוב שילם להם כבר חלק מהחוב שלו כלפיהם, מאחר והם מבינים שאין אפשרות שהם יקבלו את כספם וכל ניסיון לדרוש ממנו לשלם הוא בעצם התעמרות בו.

אם אתם רוצים לדעת עוד על הפטר בפשיטת רגל או בדיקת חייב מובל באמצעים, זה הזמן ליצור איתי קשר ואני אשמח לתת לכם את כל המידע שאתם זקוקים לו. אתם יכולים לפנות למשרדי בהקדם, והצוות שלי ישרת אתכם.

מוזמנים לקרוא בנוסף: פשיטת רגל אישית

מוזמנים לקרוא בנוסף: משרדי עו”ד לפשיטות רגל

דברו איתנו