הוצאה לפועל

חקירת יכולת בהוצאה לפועל-משרד עורכי דין איתמר סונינו גביית חובות והוצאה לפועל

הוצאה לפועל

לאחד מכל שבעה ישראלים יש תיק בהוצאה לפועל, במילים אחרות, אחד מכל שבעה לא מחזיר את החובות שלו מסיבות שונות. יש מי שלא יכול ויש מי שלא רוצה. פתיחת תיק בהוצאה לפועל היא בדרך כלל הליך שנועד לזרז החזרת חובות או לפחות להסדיר את התהליך בצורה מסודרת בחסות המדינה.

הרעיון של הוצאה לפועל הוא פשוט, אנשים שחייבים להם כסף ולא מקבלים אותו, פונים להוצאה לפועל ומבקשים לפתוח תיק נגד החייב. כאשר נפתח תיק שכזה, מוטלות חובות ומגבלות שונות עליו, למשל חשבון הבנק הופך מוגבל, הוא לא יכול לצאת מהארץ ועוד. המגבלות נועדו למנוע מצבים בהם החייב יוכל להשקיע או ליהנות מאיכות חיים גבוהה בזמן שהוא חייב כסף. הרעיון לא לאפשר לו לצאת מהארץ נועד, בין היתר, מצב שהוא יברח מנושיו או יבריח נכסים וכספים.

גביית חובות בהוצאה לפועל היא לא הליך פשוט, זה תהליך שלוקח הרבה זמן ולא רק בגלל שמדובר בהליך בירוקראטי, אלא בגלל שמדובר בהליך שמעורבים בו גורמים שונים. צריך לזכור, אנחנו לא היחידים שפונים אל הוצאה לפועל בכלל ובפרט במקרה של גביית חובות מאדם מסוים. ייתכן מאוד שכמונו יש נושים רבים אשר פונים ואז המערכת צריכה להחליט במי וכיצד לטפל קודם.

הרבה פעמים פנייה אל גביית חובות בהוצל”פ, היא תהליך בנקודה האחרונה, כלומר עלינו להוכיח שפנינו לחייב בדרכים רגילות לפני שפנינו אל הוצאה לפועל, במילים אחרות נתנו לו סיכוי לשלם את חובו באופן ישיר ולא מיהרנו ליצור עליו מגבלות. יש לזכור שגם אחרי שאנחנו יוצרים את אותן מגבלות, לא בהכרח הוא יוכל לשלם את חובו, הרי המגבלות עלולות רק להקשות עליו, מה עוד שיש אנשים שגם לפני המגבלות אין להם את האפשרות להחזיר את החובות ואז המגבלות בוודאי לא יעזרו להם.

חשוב להבהיר המטרה של הוצאה לפועל היא גם לעמוד לצד הנושים אך גם לצידו של החייב, לאפשר לו לנקות שולחן ולהתחיל במסלול חדש בחייו, מסלול ללא חובות וללא בעיות כספיות, ככל שניתן.

אם גם אתם זקוקים לטיפול מול הוצאה לפועל, אשמח מאוד לעמוד לרשותכם בכל עניין משפטי ואחר. שמי איתמר סונינו ואני עורך דין אשר עובד מול הוצאה לפועל. אתם מוזמנים לפנות אלי בכל עניין ובכל שאלה, אם אתם זקוקים לגורם מוסמך ומקצועי שיעבוד בשבילכם מול הוצאה לפועל, אני מזמין אתכם להתקשר אלי עוד היום.