בקשות לפשיטת רגל-משרד עורכי דין איתמר סונינו גביית חובות והוצאה לפועל

בקשות לפשיטת רגל

 

אחד הנושאים החמים ביותר בעולם הכלכלה מאז ומתמיד ובוודאי בתקופות משבר כמו זה שעברנו בשנת 2008, הוא פשיטת רגל חברה, בקשות לפשיטת רגל המוגשות על ידי חברות אשר אינן יכולות להמשיך ולתפקד בצורתן הנוכחית.

הרעיון של בקשות לפשיטת רגל של חברות עסקיות הוא מאוד פשוט, חברות מגיעות למצב של חדלות פירעון, כלומר הן לא יכולות לממן את עצמן, ואז הבעלים נאלץ להכריז על פשיטת רגל חברה. מצב זה מכניס את החברה להקפאת פעילות, הקפאת נכסים, כלומר לא ניתן לעשות שום דבר עם נכסי החברה, היא מקבלת הגנה משפטית כך שלא ניתן לתבוע אותה כל עוד היא נמצאת במצב של בקשת פשיטת רגל.

 

צריך לומר, שמצב זה אינו שונה מהותית ממצב של אדם פרטי אשר נכנס לפשיטת רגל אלא בהתייחסות לגורמים השונים בתוך החברה. במצב של פשיטת רגל חברה, היא כגורם משפטי איננו יכול לעמוד למשפט ולא ניתן לעשות לה דבר, אך גם בעליה מוגנים תחת הגדרה זו בדרך כלל, אלא במקרים שהתברר פעילות פלילית מסוימת אשר הובילה לפשיטת הרגל. כמו כן, עובדי החברה מקבלים הגנה מסוימת מהמוסדות ומחברת הביטוח שביטחה את החברה. הסיבה היא, במצב של בקשות לפשיטת רגל, העובדים עלולים למצוא את עצמם בלי עבודה, אך לא רק זה אלא גם בלי פיצויים, שכן אם אין לחברה אפשרות לפרוע את חובותיה, הרי שאין לה אפשרות לשלם את הפיצויים לעובדים שלה. במצב כזה, ביטוח לאומי וחברת הביטוח של העסק, ידאגו להעניק לעובדים את הכסף שמגיע להם.

 

בסיטואציה של בקשת פשיטת רגל, עומדות בפני האחראי על כך מספר אופציות, הוא יכול להציע את החברה למכירה, בדרך כלל במחיר הפסד, ואז העובדים יוכלו להמשיך לעבוד תחת הנהלה חדשה, אפשרות אחרת היא למזג את החברה, להלאים אותה (המדינה תיקח עליה אחריות) או להחליט שאין לה תקנה ולכן עדיף לסגור אותה. יש לציין שהבעלים עצמם, בטריק ידוע, יכולים להחליט על פשיטת רגל של החברה ואז לפתוח חברה אחרת או אפילו את אותה חברה תחת שם אחר, מחדש.


טיפול חובות משרד עורכי דין ויטלי קובל

הנתונים מלמדים שמדי שנה יש קפיצה משמעותית במספר האנשים והעסקים שמגיש בקשות לפשיטת רגל. כיום המספר עומד על למעלה מעשרת אלפים וסביר להניח שהוא יעלה ככל שהמצב הכלכלי של המעמד הבינוני ייחלש.

בקשות לפשיטת רגל הן דבר נפוץ מאוד בעולם ובפרט בישראל, הן דבר מקובל מאוד וכפי שנלמד מיד,לא מדובר בסוף העולם. לא מעט אנשים פשטו רגל מספר פעמים והצליחו להתאושש מזה. הדוגמא המוכרת מכולן היא דונאלד טראמפ, מי שנחשב למועמד כמעט וודאי של המפלגה הרפובליקאית לנשיאות בבחירות של שנת2016 בארה”ב. טראמפ פשט את הרגל 3 פעמים, וזה לא הפריע לו להיות איש עסקים פופולארי.

 

בקשות לפשיטת רגל יכולות להיות מוגשות על ידי חברות ועל ידי אנשים פרטיים. בעוד אנשים פרטיים יכולים להגיש בקשה לפשיטת רגל ברגע שהם מגיעים לחוב של 50 אלף שקל, הרי שחברות צריכות להוכיח שאין חדלות פירעון ואין להם יכולת להחזיר כספים לספקים או ללקוחות. במקרה כזה הם יבקשו לעמוד מאחורי ההגנה של פשיטת רגל מפני תביעות משפטיות. חשוב להבין פשיטת רגל חברה היא דבר מסוכן מבחינה כלכלית לעסק כישות כלכלית, הרי העסק לא יכול לעשות שום דבר למעשה מהרגע שהוא מוכרז כפושט רגל (אלא במקרה ומחליטים לחלץ אותו מכך בחסות המדינה), אך מצד שני, זה מגן על החברה ועל אנשיה מפני תביעות משפטיות אינסופיות שעלולות לפגוע בה קשה יותר וכן לפגוע במנהלים באופן אישי.

 

טיפול בפשיטות רגל הוא דבר מאוד עדין ורגיש, יש להוכיח שאכן מי שהגיש את הבקשה לא יכול לעמוד בהחזר החובות שלו ורק בעזרת הגנה מפני נושיו באמצעות בקשות לפשיטת רגל יאפשרו לו לקום שוב על רגליו. צריך לזכור, שיש צד שנפגע ממצב שכזה וזה הצד אשר חייבים לו כספים ויש ספק רק אם הוא יקבל אותם. הרבה פעמים מגיעים להסדר מיוחד בשביל שיהיה ניתן להגיע למצב שהחייב יחזיר את כספו מצד אחד, אך יהיה מוגן מפני תביעות משפטיות וכן ייהנה מהגנה מתביעות עתידיות.


משרד עורכי דין ויטלי קובל

פשיטת רגל היא מצב שבו אדם פרטי או חברה נפרדים מנכסיהם, במטרה לקבל הגנה של עיכוב הליכים משפטיים ופתיחת דף חדש בעתיד. לפעמים אנשים נוטים להרתע מכניסה להליך של בקשת פשיטת רגל , מפני שהם חוששים מביקורת ודעות חברתיות שליליות. אולם נתונים של כונס הנכסים הרשמי מעידים על מגמת עלייה  של אנשים ועסקים המגישים בקשות לפשיטת רגל, שכן במקרים מסויימים זוהי הדרך היחידה המאפשרת לאדם להפטר מחובות ולצאת לדרך חדשה.

 

חייב שהחליט כי הפיתרון המתאים ביותר בשבילו לסילוק החובות הוא  פשיטת רגל, צריך להגיש בקשה לפשיטת רגל. כניסה לתהליך מעין זה רצוי לבצע בליווי מקצועי צמוד של עו”ד ולא לקפוץ לבד לגוב האריות. לעיתים עיכוב ההליכים המשפטיים מהווה מעין אשליה המאפשרת נשימת רווחה, אולם אם החומר לא הוכן כראוי והתיק לא טופל במקצועיות הליך פשיטת הרגל “נתקע”. כמעט תמיד יש מה לעשות על מנת לקדם את בקשת פשיטת הרגל. בחירת עו”ד נכונה יכולה לחסוך כשנתיים מההליך. כמו כן, לא אחת קרה שחייב טופל על ידי גורם בלתי מקצועי, ובעקבות זאת לא קיבל הגנה נאותה ואפילו נפגע מבלי ידיעתו.

 

הטיפול בבקשת פשיטת רגל צריך להעשות במקצועיות ורגישות. אל לנו לשכוח כי בהליך של פשיטת רגל יש גם צד שנפגע מהמצב ואינו יודע אם או מתי יקבל את הכספים שחייבים לו. בנוסף, קיימת חובת ההוכחה כי החייב אינו יכול להחזיר את חובותיו, אלא בהסדר המאפשר לו להחזיר את חובותיו, תוך שהוא מוגן מתביעות משפטיות מידיות ועתידיות.


איחוד תיקים בהוצאה לפועל משרד עורכי דין ויטלי קובל

לא פעם אנחנו קוראים במדורי הכלכלה והחדשות על בקשת פשיטת רגל. בקשה זו מוגשת הן על ידי הנושים והן על ידי בעלי החוב עצמם, בין אם מדובר באנשים פרטיים ובין אם מדובר בחברה עסקית.

בקשת פשיטת רגל יש לה מטרה מאוד ברורה. כאשר הנושים מבקשים להכריז על אדם או עסק כפושטי רגל, הם למעשה רוצים להגן על עצמם שיקבלו בוודאות את החוב שלהם בחזרה. בסיטואציה רגילה, יכול האדם או האדם לא לשלם, ובהיעדר פעולה משפטית נגדם, הרי ששום דבר לא ישתנה. לעומת זאת, אם תוגש בקשת פשיטת רגל, הרי שיהיה צורך להגיע להסדר נושים איתם, מצד אחד, והחייב לא יוכל לבצע שום פעולה כלכלית שעלולה לסכן את היכולת שלו להחזיר את החוב לנושה. במילים אחרות, הוא לא יוכל להבריח את נכסיו (להעביר אותם על שם מישהו אחר ובכך הם יהיו מוגנים מפני הנושים שלו).

 

אם הבקשה מוגשת מטעם החייב עצמו, הרי שהוא מבקש להגן על עצמו מפני הנושים בבית המשפט. ברגע שאדם או חברה מוכרזים כפושטי רגל, לא ניתן לתבוע אותם ולא ניתן לעשות נגדם שום פעולה משפטית. כל תהליך ההתארגנות הכלכלית שלהם מתבצעת מחדש בבית משפט, תחת כונס נכסים וגורמים אחרים שנבחרים על ידי בית המשפט. בצורה כזו ניתן להגיע להסדר חוב ולהתחיל את ההתנהלות הכלכלית מחדש.

 

חשוב לומר, פשיטת רגל חברה היא שונה מפשיטת רגל של אדם פרטי, הן בגלל שחברה מעסיקה עובדים ולכן יש להתייחס לשאלה כיצד היא תשלם את המשכורות שלהם (וכן את כל מה שקשור לתנאים הסוציאליים שלהם), יש לה את הלקוחות להם היא אמורה להמשיך ולדאוג וכן לחברה יש אלמנטים מסוימים שיכולים לעזור לה בתהליך ההתארגנות הכלכלית מחדש, למשל, יש לה את השם שלה, מותג, מוצרים, קשרים, ציוד, נכסים ועוד. לכן ההתייחסות היא אחרת. הרבה פעמים חברה שנכנסת לפשיטת רגל, מוצעת למכירה תוך ניקוי חלק ואף רוב החובות, זאת על מנת שהיא תמשיך להתקיים תחת בעלים חדשים.


משרד עורכי דין ויטלי קובל

למה להעדיף הליך של פשיטת רגל על פני אפשרויות אחרות? מה הוא הליך פשיטת רגל? איך ניתן להיפטר מכל החובות? מדוע מומלץ לבחור את שירותיו של עורך הדין איתמר סונינו? מי בצוות המקצועי של עורך הדין איתמר סונינו?

ביום בהיר  אחד מגלה פלוני או אלמוני כי החוב לבנק גדל. אחר יכול לגלות כי נושים פרטיים כאלו ואחרים דולקים בעקבותיו, ולו אין את היכולת להחזיר את חובו. לצערנו מציאות זו הינה מציאותם של אנשים רבים ברחבי המדינה. אלו יכולים להיות שכירים אשר עקב בעיות בריאות אינם יכולים לפרנס את עצמם ונקלעו לחובות ולעומת זאת עצמאיים אשר עשו טעות בשיקול הדעת וכשלו בעסקה כזו או אחרת. לכל אלו מגיעה הזדמנות נוספת.

 

בשנים האחרונות ישנם הרבה מאוד בקשות לפשיטת רגל המונחות לפניהם של הפקידים השונים. יש כאלו אשר יטענו כי המצב הכלכלי מוביל להרבה מאוד בקשות לפשיטת רגל. לאחרונה חלה עליה בבקשות אלו היות ומדובר כיום בהליך שהוא הרבה יותר מקוצר וקל ממה שהיה בעבר הלא כל כך רחוק.
כל חייב אשר חש כי אינו יכול להחזיר את חובותיו מוזמן לפנות אל עורך דין המומחה לתחום זה על מנת ללמוד על האפשרויות העומדות לפניו. בקשות לפשיטת רגל משמעותן כי לאורך פרק זמן כזה או אחר יידרש החייב להגבלות מסוגים שונים וזאת עד לקבלת צו ההפטר הפוטר אותו מחובותיו. במהלך הליך פשיטת הרגל החייב מוגן מפני הנושים.

 

פשיטת רגל חברה? פנו אל הטובים ביותר!
על מנת לקבל את השירות המעולה ביותר והמקצועי ביותר מומלץ לפנות אל מי שיש לו את הניסיון הנדרש בסוגיות אלו. לעורך הדין איתמר סונינו יותר מעשרים שנות ניסיון בטיפול בנושאים רבים וביניהם פשיטת רגל חברה. במשרד זה צוות מקצועי ואמין, אחראי ומסור.

 

בקשת פשיטת רגל? לא רק!
לאורך כל שנות הפעילות של משרד זה נוספו עוד ועוד תחומים המשרתים לקוחות עסקיים גדולים, חברות וארגונים וכמו כן לקוחות פרטיים. בין השאר בקשת פשיטת רגל, הוצאה לפועל, דיני משפחה ועוד.

מוזמנים לקרוא בנוסף: בקשות לפשיטת רגל

מוזמנים לקרוא בנוסף: פשיטת רגל אישית

דברו איתנו